"Dream [#SS16DW052]" Print
Satomi Sugimoto
Japan
Open Edition Prints Available:
Select a Material
Canvas
Canvas
Fine Art Paper
Select a Size
21 x 14 in ($129)
21 x 14 in ($129)
24 x 16 in ($139)
30 x 20 in ($159)
36 x 24 in ($199)
45 x 30 in ($309)
Select a Canvas Wrap
Black Canvas
White Canvas
Black Canvas
Add a Frame
No Frame
No Frame
799 Views
17
Artist Recognition
link - Artist featured in a collection
Artist featured in a collection
ABOUT THE ARTWORK
DETAILS AND DIMENSIONS
SHIPPING AND RETURNS
Dream, 2016, Watercolor and Pen on Acid-free Paper, 3.9 x 5.8 in. / 100 x 148 mm [#SS16DW052] Unframed Resolution of the uploaded image for printing options: 1200 dpi
Year Created:
2016
Subject:
Styles:
Medium:
Print, Giclee on Canvas
Rarity:
Open Edition
Size:
21 W x 14 H x 1.25 D in